PODPORA lokální ekonomiky v aši

Projekt Corrency v Aši oživil místní ekonomiku a posílil koupěschopnost občanů. Díky radnici mohli občané využívat příspěvků k podpoře lokálních obchodníků a ušetřit až 50 % při nákupu zboží či služeb. Projekt probíhal od července do prosince 2023. 

Čísla projektu

Jak projekt hodnotili OBČANÉ

František S.

“Velmi nám to pomohlo nakoupit pro našeho synka dárky k Vánocům. A dovolit si to co jsme si nemohli dovolit když má žena je na mateřské dovolené a já pracuji a moc peněz nemáme k dispozici tak toto nám to pohlo rádi tuto akci s Correnty uvítáme. Moc vám za to děkujeme."

 

Radek N.  

“Program corrency jsem vnímal jako úspěšný a chtěl bych za tuto zkušenost poděkovat a věřím že tento způsob podpory místních podniků je i nadále důležitý a přínosný.”

Jak projekt hodnotili obchodníci

Hračky Domino

“Lidi chodí víc, protože ty correnty sice můžou utratit v jakýkoliv zaregistrovaný prodejně, ale těch dětí je tady hodně. Chodí i třeba 10 zákazníků denně, kteří tady correnty využijí."

 

Regiony ČT24, 16. 9. 2023

Jacob's Pizza Bar

“Přijdou, zaplatí s tím, nebo si dají večeři tady a posedí. Ohlas to má, jde to vidět. Pošle se SMSka, hned vám přijde zůstatek a kolik zbývá zaplatit.”

 

ČT24, 7. 8. 2023

SLOVO STAROSTY

“Mně se projekt Corrency hrozně líbí. Spousta starostů ale o projektu bohužel ještě vůbec neví. Líbí se mi to především proto, že je to cílená pomoc. Dotace nemám moc rád, jsou nákladné na administraci a kontrolu, což často tvoří až 35 % celkové sumy. V případě Corrency, což svým způsobem je také forma dotace, to je pouze 7 %. Je to ale konkrétní pomoc, kdy se občan sám rozhodne, u kterého podnikatele si pořídí zboží nebo službu.”

Vítězslav Kokoř 
starosta města Aš