pilot corrency v rámci inovačního týdne vŠe

Corrency v rámci Inovačního týdne Vysoké školy ekonomické v Praze umožnil studentům a akademickým pracovníků vyzkoušet inovativní transakční systém na podporu lokální ekonomiky. 

Čísla projektu

Jak projekt hodnotili OBchodníci

Akademický klub

“Akademický klub, teď AK VŠE, je navštěvován hlavně akademickými zaměstnanci a jsme tudíž rádi, že jsme se mohli účastnit projektu. Byl to sice krátký pilot v rámci Inovačního týdne, ale platby jsme mohli zadávat pomocí Dotykačky a peníze vždy dorazily na účet podle utracených correntů. Rádi se budeme účastnit dalšího projektu v budoucnu.”

Deštník

“Restaurace Deštník je populární mezi studenty, akademickými zaměstnanci i návštěvníky mimo VŠE. Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit tohoto pilotu projektu Corrency v rámci Inovačního týdne, přineslo nám to obrat i z řad studentů i akademických zaměstnanců. Platby probíhaly jednoduše a peníze jsme dostali vždy na účet dle počtu utracených correntů. Rádi se budeme účastnit při další příležitosti projektu.”

SLOVO Ředitele

“V době rapidního rozvoje technologií a konsolidace veřejných financí by se nemělo zapomínat na inovativní projekty v oblasti spolupráce mezi soukromým a veřejným sektorem. Jsem proto rád, že si studenti VŠE mohli sami vyzkoušet Corrency jakožto transakční systém s vysokým potenciálem pro rozvoj lokálních ekonomik a komunit.”

Prof. PhDr. Petr Teplý, Ph.D.
Ředitel Institutu udržitelných financí VŠE