PODPORA podnikatelů NA PRAZE 14

Projekt Corrency na Praze 14 oživil místní ekonomiku a posílil koupěschopnost občanů. Díky radnici mohli občané využívat příspěvků k podpoře lokálních obchodníků a ušetřit až 50 % na zboží a služby.

Čísla projektu

Jak projekt hodnotili OBČANÉ

Zbyněk Veselý

“Dobrovolně dusíme naše drobné obchodníky a živnostníky, život zmizel ze všech překrásných center našich měst. Podpora místních podnikatelů by měla být prioritou. Tento projekt musí být jenom první krok. Jeho dimenze není jenom ekonomická, nýbrž i sociální."

Pavla Vladyková 

“Vzhledem k tomu, že máme osmiletá dvojčata, tak je asi investujeme do nějaké kvalitní obuvi, nebo oblečení. A pokud něco zbude, uděláme si s manželem radost i my. Dokonce nám známí záviděli, že u nich nic takového není.”

Jak projekt hodnotili obchodníci

Obuv pro děti

“Děkujeme, že jsme mohli být součástí projektu Corrency. Byl to pro nás velmi přínosný projekt. Spokojeni jsme byli my i naši zákazníci. Vše probíhalo bez nejmenších problémů. Za nás bychom nic neměnili. Z pohledu zákazníků jsme si všimli, že by byly rádi, kdyby projekt trval třeba o měsíc déle."

Kavárna Maňána

“Z počátku jsme neměli velká očekávání, ale měli jsme chuť se účastnit a byli jsme zvědaví na průběh i výsledek. Příjemně nás překvapil zájem obyvatel a vynikající technická podpora. Vše fungovalo bez jediného zádrhele. (“na první dobrou”). Dobrá byla i PR podpora.”

Relaxační studio Kenaz

“Prosím zopakovat tuto akci. Přišlo pár zákazníků, kteří o nás nevěděli a také si některé dražší služby nemohli dovolit. A teď jsou nadšení a spokojení. Díky moc.”

Salon Natur

“Pozitivní a radostná byla výhodná cena našich služeb pro klientky, při zachovaní výnosu pro živnostníky.”

SLOVO STAROSTY

“Myslím, že Corrency je nejlepší možné participativní zapojení obyvatel do podpory podnikání. Neumím si představit smysluplnější využití prostředků na podporu podnikání se současnou pomocí občanům. Pokud bych přistoupil na rétoriku, že se jedná o „vyhazování peněz“, pak bych musel říci, že je to vyhazování peněz správným směrem.”

Jiří Zajac 
Starosta MČ Praha 14