PODPORA rodin s dětmi v Porubě

Projekt Corrency v městském obvodu Ostrava–Poruba podpořil rodiny s dětmi a místní spolky a obchodníky. Díky radnici mohli občané využívat příspěvků k podpoře mimoškolních aktivit svých dětí i obchodníků a ušetřit až 50 % na zboží a služby.

Čísla projektu

 

Jak projekt hodnotili OBČANÉ

Kateřina B., 44 let

“Děkuji za tento projekt, letošní září nás s třemi dětmi vyšlo navíc jen za dětské kroužky, družiny, pomůcky a obědy na 23 tisíc, takže nám Corrency opravdu pomohla. Jediné, co mě mrzelo je to, že je jen pro děti do 15 let, protože kroužky a učebnice pro studenta gymnázia pro nás jsou leckdy na hranici uplatnitelnosti. Přesto děkuji radnici za tuto akci! :)."

Klára D., 33 let

“Chtěla bych vám moc poděkovat, že jste tento projekt zrealizovali. Z correntů jsem si přispěla na boty pro dceru a pro syna, který má citlivou kůži se sklony k atopii koupila v lékárně speciální mycí gel Bioderma a pro oba Oscillococinum na imunitu. Moc mi příspěvek pomohl a ještě jednou vám za něj děkuji.”

Jak projekt hodnotili obchodníci

iKočárky

“Velmi děkujeme za tento skvělý projekt, který na jedné straně přímo podporuje rodiny s dětmi bez jakýchkoli dalších závazků a na straně druhé skvěle podporuje i malé prodejny v regionu. Skvělý nápad a výborné provedení."

Lékárna Olympia

“Již jsem chválila přímo na radnici. Krásný krok pro malé podnikatele. Dobrá byla i PR podpora.”

La Botka

“Moc děkujeme za možnost účastnit se tohoto projektu, sice to pro nás znamenalo větší administrativu, ale vše fungovalo skvěle a rychle, až na pár výjimek opravdu obratem chodily zůstatky a částky k doplacení. Od zákazníků jsem vnímala velkou vděčnost za tuto formu podpory. Ještě jednou díky!”

Just Go Ciciban, dětská obuv

“Děkujeme za uskutečnění projektu, zákazníci i my jsme byli spokojeni. Pomohlo nám to získat nové klienty.”

SLOVO STAROSTkY

“Corrency je podpora místní ekonomiky a taky podpora občanů, nebo určitého segmentu občanů. My jsme přemýšleli na jakou cílovou skupinu tento projekt ladit. Nakonec jsme si říkali, že se začátkem školního roku by bylo dobré zaměřit ho na rodiny s dětmi, s tím, že na každé dítě rodině městský obvod Poruba přispěje 500 korun. Je to samozřejmě i podpora místních podnikatelů, ekonomiky, To znamená těch, kteří to v covidu neměli úplně jednoduché. Je to zaměřeno především na kamenné prodejny. Celá řada z nich trpí i tím, že lidé často přesedlají na eshopy a elektronické obchody, takže chtěli bychom podpořit opravdu ty tradiční kamenné prodejny, které to v této době nemají jednoduché.”

Lucie Baránková Vilamová 
Starostka MO Ostrava–Poruba